Kontakt ledelse

I Dagtilbud Nordvest har vi fokus på vores kerneopgave; At sikre børns trivsel, udvikling og læring. Vi lægger vægt på at skabe institutioner hvor anerkendende relationer, inkluderende fællesskaber og respekt for det enkelte barns ressourcer er de bærende værdier for vores pædagogiske praksis.

I Dagtilbud Nordvest er der 11 afdelinger fordelt på én børnehave og 10 integrerede institutioner.

Kort over Dagtilbud Nordvest

Dagtilbudsleder

Helle Jantzen
Kontor: Børnehuset Mælkevejen Ved Byskellet 31 B, 8920 Randers NV
2979 8684
helle.jantzen@randers.dk

Pædagogiske ledere

Bente Jensen
4051 7391
bente.jensen@randers.dk
Bjerregrav Børnehus og Fussingø Naturbørnehave
Kontakt Bjerregrav Børnehus
Kontakt Fussingø Naturbørnehave

Tina Lybech
2942 3938
Tina.Jorgensen.Lybech@randers.dk
Børnehuset Gassum og Naturbørnehaven Bane Allé
Kontakt Børnehuset Gassum
Kontakt Naturbørnehaven Bane Allé

Helle Nielsen
2939 1545
helle.nielsen@randers.dk
Børnehuset Hørhaven og Daginstitutionen Stjernehuset
Kontakt Børnehuset Hørhaven
Kontakt Daginstitutionen Stjernehuset

Karen Lis Holdgaard Rasmussen
23832208
Karen.Lis.Holdgaard.Rasmussen@randers.dk
Børnehuset Spentrup, Haldvej og Tjørnesvinget
Kontakt Børnehuset Spentrup, Haldvej 
Kontakt Børnehuset Spentrup, Tjørnesvinget

Tonnie Nielsen
2498 0602
tonnie.nielsen@randers.dk
Børnehuset Regnbuen
Kontakt Børnehuset Regnbuen

Helle Solveig Jørgensen
2115 1947
helle.solveig.Jorgensen@randers.dk
Børnehuset Mælkevejen
Kontakt Børnehuset Mælkevejen

Kirsten Christensen
2963 6836
Kirsten.christensen@randers.dk
Børnehuset Svalereden
Kontakt Børnehuset Svalereden

Ledelse i Dagtilbud Nordvest